Kahve ile Alakalı Bilmemiz Gerekenler

Kahve ile Alakalı Bilmemiz Gerekenler
23 Ocak 2016
117 Kişi Baktı.

Kahve dendiğinde akla gelen ne varsa burda bulabilirsiniz. Kahveyi seviyorsanız, alın kahvenizi elinize yudumlarken bir kahve sever olarak bu bilgilere sahip olmanızında size faydaları dokunacaktır.

 

Kahve değirmeninizi temizlemek ve içindeki kokuyu yok etmem için parçaladığınız bayat ekmeği içine ayıp değirmende çekin. Tüm koku yok olacaktır.

Espresso yapacaksınız üstelik bol köpüklü olsun istiyorsunuz o halde özellikle toz şeker kullanmalısınız ve şekeri yavaş yavaş kahveye serpiştirerek eklemelisiniz.

Üzerine halınıza veya koltuğunuza kahve döküldüyse lekeyi soğuk suyla ıslatın sonra üzerine bi kaç damla gliserin ile silin lekeden eser kalmayacaktır.

Kahvenizin saf mı yoksa katkı var mı nasıl anlarsınız 1 bardak soğuk suya kahveyi dökünüz eğer kahve dibe çöker suyun rengini çok değiştirirse katkılı ama yüzeyde kalıp rengi değiştirmezse saf kahvedir.

İçilen kahve telvelerini mutfak veya banyo lavabolarına döküp üzerine bol su akıtın. Kokunun ve yağ birikintilerinin yok olduğunu göreceksiniz.

Havayla temas eden kahve tadını ve kokusunu kaybedebilir. Bu yüzden kapalı bir kutuda yada cam kavanozda saklanmalıdır. Serin bir yerde saklayınız.

Kahve kavanozunun içine 3-4 tane kesme şeker atın. Böylece kahveniz daha uzun süre taze kalacaktır.

Kahve yaparken kullandığınız suyun az kireçli olması gerekir zira kahveniz acı olur be tortulaşır.

Kahvenizin tadının değişmesini istemiyorsanız metal kaşık yerine tahta veya plastik kaşık kullanınız.

Çekilmemiş kahve çekirdeği aldınız ve öğütmek mi istiyorsunuz ? O halde kahve çekirdeklerin üzerine biraz tuz serpin ki kahvenizin tadı belirginleşsin.

Kahve koyduğunuz kavanoza kokusu sindiyse ve içine baharat saklamak istiyorsanız kavanozu ters çevirip ateşe tutun. Kokudan eser kalmadığını göreceksiniz.